DSC0596

‘We moeten gewoon winnen’

Coach Michiel Jonckheere windt er in aanloop naar de thuismatch van vrijdagavond tegen Jong Gent geen doekjes om: “Er valt niets te zeggen. We moeten gewoon winnen.” Met andere woorden: dit moet een… goede vrijdag worden voor de Veekaa.

01/04/2026

Natuurlijk werd er tijdens de persconferentie nog eens teruggegrepen naar de meest recente wedstrijd: de uppercut op Francs Borains. “We hebben alles duidelijk en keihard doorgesproken”, zegt Michiel Jonckheere.

“Als je twee doelpunten incasseert op een inworp vraag je om te verliezen. Het is duidelijk: we zijn niet de ploeg die alles kapot kan spelen. We zijn tegen geen enkele ploeg tien keer beter. We moeten gewoon onze kansen grijpen. En het is niet voor het eerst dat we dat op verplaatsing niet hebben gedaan. We kunnen vroeg in de match op 0-1 komen maar we missen de inloper. Dan had je ongetwijfeld een andere match gekregen met meer ruimte. We grijpen in tijdens de rust en we krijgen twee mogelijkheden op 1-1 maar pas bij de derde doen we dat ook. Je had de indruk dat we er daarna over zouden gaan, maar dan scoren ze weer op een inworp. En ja: ik heb geen goede reactie gezien toen het 2-1 werd, hoewel er nog een halfuur restte. De spelers beseffen het, ze weten het, er moet veel meer gesproken worden op het veld, ze moeten mekaar corrigeren en bijstaan, onder andere bij stilstaande fases.”

“Je bent daar een paar dagen slecht van maar dan moet je vooruit kijken. Samen als groep. We mogen niet vergeten dat wij nog altijd op de beste positie staan voor promotie. Alleen: we moeten veel meer de focus houden.”

‘Gent is de beste U23-ploeg’

Michiel Jonckheere kent Jong Gent uiteraard, de ploeg waartegen we vroeg op 2-0 achterstand kwamen maar uiteindelijk wel met 2-3 wonnen. “Het is de beste U23-ploeg van de reeks. Ze zijn sterk op de korte ruimte. Ze spelen hoog en  met veel intensiteit. Maar of we nu tegen Jong Gent of tegen Beerschot of tegen de eerste ploeg van Gent moeten spelen: we moeten gewoon winnen.”