WhatsApp Image 2025 04 25 At 22.12.54

Moeilijke avond in Beerschot eindigt in 2-0 nederlaag

Het was alweer van moeten voor de Kerels. Na de mooie 3-2 thuiszege tegen Beerschot wachtte nu de verplaatsing naar ’t Kiel.

Coach Storck, die een knappe 14/21 neerzette in de laatste zeven matchen, dropte De Neve om tactische redenen terug in de ploeg en zo begon Karim op de bank. De Vlaeminck stond opnieuw in doel.

25/04/2025
WhatsApp Image 2025 04 25 At 21.25.29

Kwetsbare Kerels slikken twee goals voor de rust

De wedstrijd begon met een kwartier vertraging omdat de supportersbussen van de Veekaa vastzaten in de files op weg naar Antwerpen. Toen we er toch klaar voor waren met veel rood-wit in het volgelopen uitvak, gingen de bezoekers op zoek naar een nieuwe noodzakelijke driepunter.

Het sfeervolle Olympisch Stadion mocht al vroeg juichen toen Beerschot scoorde bij zijn eerste aanval. Een verre bal van Mbe Soh werd te kort teruggekopt door Sissako, Colassin zat er snedig tussen en versloeg De Vlaeminck : 1-0 na amper negen minuten.

KVK had het moeilijk en moest zijn meerdere erkennen in de thuisploeg, die al zeker is van degradatie naar de Challenger Pro League. Enkel via een schot van Ilaimaharitra konden de Kerels wat dreigen.

Colassin was dicht bij een tweede goal en trof de lat, maar ook aan de overkant viel een grote kans te noteren. Duverne stuurde Ferri diep op de rechterflank, Nacho trapte vanuit een scherpe hoek, maar de bal ging voorlangs. Eerder al had De Neve een kopkans gekregen maar de bal verdween nog in corner, een schot van Ndjeungoue ging over.

In elk spelonderdeel leek de thuisploeg beter en het was geen toeval dat de Antwerpenaars een tweede keer scoorden. Eerst mikte Henderson een tweede keer op de lat, maar nadien was het toch prijs. Colassin gaf een assist op een dienblaadje aan Al-Sahafi die De Vlaeminck vloerde met een lage pegel in de hoek : 2-0. Net voor de rust ontsnapte KVK zelfs nog aan een derde goal toen Van La Parra over trapte na een snelle tegenaanval.

2-0 aan de rust.

WhatsApp Image 2025 04 25 At 21.33.42

Kansen worden niet omgezet in goals

De Neve bleef in de kleedkamer en in zijn plaats kwam Karim het middenveld versterken en al in de openingsminuten was KVK tot tweemaal toe dichtbij de aansluitingstreffer. Mehssatou speelde zichzelf goed vrij met een mooie schijnbeweging, trapte met links maar Doucoure hield zijn netten schoon. Ook Kadri kreeg een reuzenkans op een heerlijke aasist van Duverne, maar Abdelkahar verslikte zich in de bal en weg was de kans.

De rood-witten bleven hoog druk zetten en Ferri werd neergetrokken in de grote rechthoek maar kreeg geen strafschop terwijl scheids Verboomen dat zeker wel had kunnen doen.

Kostons kwam goed 20 minuten voor tijd in de plaats van Ambrose en Ilaimaharitra pakte geel zodat hij de verplaatsing naar Cercle van volgend week mist door schorsing.

Tsunoda trapte knap over via de vingertoppen van Doucoure, maar verder kwam de Veekaa niet meer. Ook de ingevallen Himpe, Lagae en Gueye konden het tij niet meer keren.

Op zaterdag 3 mei (16u.) trekt KVK naar Jan Breydel voor de derby met Cercle Brugge. Er blijven nog zes punten te verdienen.

WhatsApp Image 2025 04 25 At 21.03.57 4

DIGEST

Beerschot speelde met Doucoure, Al-Sahafi (90+4′ Martha), Henderson, Al-Ghamdi, Plat, Mbeo Soh, Colassin (76′ Huiberts), Van La Parra, Konstantopoulos, Weymans (60′ Van Der Kust), Sahabo
Bank: Matthias, Nzouango, Reyners, Martha, Van Der Kust, Joosen, Huiberts, Tshimanga

KVK speelde met De Vlaeminck, De Neve (46′ Karim), Ferri (84′ Himpe), Duverne, Sissako, Mehssatou (90+2′ Gueye), Kadri (90+2′ Lagae), Tsunoda, Ndjeungoue, Ilaimaharitra, Ambrose (67′ Kostons)
Bank: Alliet, Gueye, Lagae, Karim, Kostons, Huygevelde, Himpe, Fujii

Goals: 9′ Colassin (1-0), 40′ Al-Sahafi (2-0)
Geel: Ferri, Ilaimaharitra