
Michiel Jonckheere: "De organisatie staat er"
Goed twee weken voor de start van de competitie blikt Michiel Jonckheere vooruit naar wat komen moet en evalueert meteen ook wat in de aanloop al gebeurde. “Ik ben tevreden met de spelers die we tot hiertoe haalden”, zegt de nieuwe KVK-coach.
“De werklust en de intensiteit liggen heel hoog”, stelt Michiel vast. “We maakten in de voorbije maand heel veel progressie. Tegen Utrecht zag ik zaterdag een heel goede wedstrijd, alleen is er voorlopig nog het probleem dat we niet scoren.”
Hij weet dat de club op zoek is naar een spits. ”Het belangrijkste is niet dat je er snel een haalt, wel dat je de juiste haalt, iemand met een directe meerwaarde.”
Overtuiging
Michiel kent het wereldje beter dan wie ook. “Je kunt geen vijf weken zeggen dat je goed hebt gespeeld maar niet hebt gescoord. Soms is het ook een kwestie van overtuiging. Dat zeg ik vaak op training: sommige jongens hebben er de kwaliteiten voor maar durven te weinig.”
Opmerkelijk is de overkomst van Mohamed Boussadia vanuit de eigen jeugd. “Hij heeft kwaliteiten, dat heeft hij de eerste weken met deze kern meteen laten zien. Het is goed dat hij een profcontract kreeg. Boussadia kan een speler van de eerste ploeg van KV Kortrijk worden. Hij schakelt gemakkelijk een man uit, hij dribbelt goed, hij draait vlot van zijn tegenstander weg. Je moet er nog wel eens achter zitten maar hij heeft zeker werkkracht.”
Zo is Michiel Jonckheere tevreden met alle nieuwkomers die hij al mocht verwelkomen. “Ze hebben stuk voor stuk hun kwaliteiten. De basis staat er zeker. De organisatie is in orde, we geven weinig weg. De spelers zijn ook tevreden met de veranderingen die de club voor hen aanbrengt.”
Twee Franse tegenstanders
KVK speelt nog twee zaterdagen in eigen huis tegen stevige Franse tegenstanders. “Het is tijd om daarin met een basis te starten”, zegt de coach vastberaden. “Andere jongens zullen de vrijdagen spelen tegen Harelbeke en Torhout, wat niet betekent dat zij ver weg zijn van de basiself. Laat me zeggen dat 70 à 80 procent van de ploeg die op zaterdag speelt er ook zal staan in de openingsmatch tegen Anderlecht.”
En wat hij verwacht van die uitwedstrijd tegen de Futures van Anderlecht? “Ik weet niet wie de tegenstander precies wordt. Ik weet niet wat ik van deze ploeg moet verwachten, wie daar zal spelen. Maar we moeten vooral naar onszelf kijken: wij moeten er klaar voor zijn.”











