KVK verliest clash op Sclessin
Een bitter begin van het nieuwe jaar voor de Veekaa. De Kerels slaagden er niet in hun kunstje van de heenwedstrijd te herhalen en verliezen zo voor het eerst in vijf wedstrijden van Standard.
Yves Vanderhaeghe gooide het in de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar over een andere boeg. De vertrokken Vandenberghe werd vervangen door Pirard, die voor het eerst in acht maanden opnieuw in de basis startte. Takamine, teruggekeerd naar Japan, maakte plaats voor Mehssatou. Dewaele kreeg de voorkeur op Alebiosu. De geblesseerde Fujii werd vervangen door oude bekende Tsunoda. Ferri en Kadri keerden terug uit blessure. Bruno en Messaoudi werden naar de bank verwezen.
Fantastische reflex De Neve
Het waren de Kerels die het best uit de startblokken schoten. De eerste doelpoging van 2025 kwam van Ambrose, wiens schot eenvoudig in de handen van Henkinet belandde. Na een kwartier liet de thuisploeg voor het eerst van zich horen. Kuavita legde de bal keurig af voor Price, die echter op een muur van Kortrijk-verdedigers botste. Kort daarna dreigde Standard opnieuw via Camara, maar Pirard zweefde de bal op indrukwekkende wijze uit zijn doel.
Halverwege de eerste helft creëerde Kortrijk opnieuw gevaar. De Neve bracht de bal met een perfecte voorzet richting doel, maar de boomlange Spanjaard Ferri kreeg zijn hoofd er niet goed tegen.
De grootste kans van de eerste helft kwam op naam van de thuisploeg. Price leek op weg naar de openingstreffer, tot De Neve met een geweldige reflex onze Kerels van een achterstand behoedde. Vlak voor rust liet de Veekaa nog eens van zich horen. Ferri probeerde het vanuit een scherpe hoek, maar Henkinet stond op de juiste plek.
Kadri op de lat
De Kortrijkzanen kwamen het best uit de startblokken in de tweede helft. Dewaele kopte richting doel, maar Price wist zijn poging weg te werken. Bij de rebound probeerde Dewaele het opnieuw met een volley, maar die waaide ver over het doel van Henkinet. Vijf minuten na rust kreeg KVK het deksel op de neus: Ayensa kwam in balbezit na een ongelukkige tussenkomst van Dewaele. De Duitser twijfelde niet, pakte het cadeautje uit en bracht de thuisploeg op voorsprong.
KVK had meteen een kans op de gelijkmaker toen Kadri Ambrose alleen op Henkinet afstuurde, maar de spits faalde oog in oog met de doelman. Rond het uur probeerden onze Kerels opnieuw, ditmaal met een schot van Tsunoda, maar de bal ging hoog over.
Een kwartier na de openingstreffer kwamen de Rouches weer opzetten. Zeqiri hoefde de bal enkel af te leggen voor Kuavita, maar koos verrassend voor eigen succes. Nog geen minuut later ontsnapte Standard aan de gelijkmaker: Kadri kapte naar binnen en knalde de bal op de dwarsligger.
In het slot verwaterde de wedstrijd. Mehssatou kreeg tien minuten voor tijd nog een kansje, maar zonder echt gevaar. Zo eindigde de wedstrijd in een nipte nederlaag voor KVK. De Kerels ontvangen op zondag 19 januari RSC Anderlecht om 13u30 in het Guldensporenstadion.
DIGEST
Standard speelde met Henkinet, Dierckx (87′ Sutalo), Hautekiet, Lawrence, Fossey, O’Neill, Price, Kuavita (78′ Alexandropoulos), Camara (90′ Doumbia), Ayensa (87′ Karamoko), Zeqiri (78′ Hountondji)
Bank: Poitoux, Sutalo, Alexandropoulus, Bulat, Djukanovic, Doumbia, Karamoko, Benjdida, Hountondji
KVK speelde met Pirard, Silva, Tsunoda, Lagae (46′ Alebiosu), Dewaele (85′ Bruno), Sissako (90′ El Idrissy), Mehssatou, Kadri, De Neve, Ambrose (78′ Messaoudi), Ferri
Bank: De Vlaeminck, Alebiosu, El Idrissy, Fossum, Bruno, Gueye, Huygevelde, Wirsiy Nsolo, Verbauwhede, Messaoudi
Goals: 50′ Ayensa (1-0)
Geel: Ferri, Sissako, Camara, Price, Messaoudi