WhatsApp Image 2025 08 02 At 15.22.35 3

Einde oefencampagne met 3-1 zege tegen Torhout

Onze Kerels hebben de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding afgesloten met een deugddoende overwinning. Op onze Fandag gingen de buren uit Torhout met 3-1 voor de bijl. Een geslaagde generale repetitie in aanloop naar de eerste échte test van het nieuwe seizoen: op bezoek bij de RSCA Futures.

02/08/2025
WhatsApp Image 2025 08 02 At 14.44.55

Na het afzeggen van Amiens namen onze jongens het op de jaarlijkse fandag op tegen de buren uit Torhout. Coach Michiel Jonckheere lijkt stilaan zijn typeploeg voor de start van de competitie gevonden te hebben en stuurde net als tegen FC Valenciennes dezelfde elf namen de wei in.

WhatsApp Image 2025 08 02 At 14.44.54 3

Anderson met zijn eerste

De buren uit Torhout mogen op papier dan wel twee klassen lager aantreden, maar dat deerde hen niet om er meteen gretig in te vliegen. Integendeel: de bezoekers namen een scherpe start en tekenden al vroeg voor de eerste kans van de match. Een vrije trap belandde in de voeten van een Torhoutse aanvaller, maar diens poging miste overtuiging om Ilic aan het wankelen te brengen.

Aan de overkant reageerden onze Kerels meteen, maar de poging van Ambrose werd vakkundig afgeblokt. Nadien namen onze jongens steeds meer het heft in handen, maar pogingen van Hens en Van Landschoot vlogen hoog over de kooi van de Torhoutse doelman.

Iets voorbij het halfuur was het dan toch raak. Een vlotte aanval via verschillende tussenstations belandde bij Lenn De Smet, die op snelheid oprukte langs de flank. Met een strakke lage voorzet vond hij onze Schotse nieuwkomer Anderson, die het leer zonder aarzelen tegen de netten ramde. Het was meteen zijn eerste treffer in Kortrijkse loondienst.

Lange tijd leek er geen vuiltje aan de lucht en leken onze jongens met een verdiende voorsprong de rust in te trekken, maar in de slotminuten van de eerste helft sloegen de bezoekers uit Torhout genadeloos toe. Een vlotte aanval belandde in de voeten van Tijs Coninckx, die zowaar de gelijkmaker voorbij Ilic schoof. Alsof dat nog niet voldoende was om de sfeer te drukken, kregen de Kerels nog een tweede opdoffer te verwerken: kapitein Brecht Dejaegere moest met een lichte blessure de strijd staken.

Vlak voor voor rust kwam Hens nog eens opzetten maar de Torhoutse doelman pakte uit met een knappe parade. Zo trokken beide ploegen met een gelijke stand, maar met een heel ander gevoel, de kleedkamers in.

WhatsApp Image 2025 08 02 At 15.22.34

Ambrose gooit de wedstrijd op slot

De supporters zaten nog niet allemaal terug op hun stoeltje of onze jongens stonden al opnieuw op voorsprong net na de rust. Een perfecte hoekschop van Hens viel op het hoofd van Ruyssen, die de bal staalhard tegen de netten kopte.

De Kerels roken bloed en grepen de buren uit Torhout meteen stevig bij het nekvel. Hens werd in de zestien foutief afgestopt, waarna de scheidsrechter resoluut naar de stip wees. Ambrose miste zijn eerste poging, maar kreeg een herkansing. Die tweede kans liet hij niet liggen: onze linkerflankaanvaller stuurde de Torhoutse doelman de verkeerde kant op en verdubbelde daarmee de voorsprong.

Nadien zat de sfeer bij onze supporters er goed in, want onze jongens hadden de wedstrijd duidelijk onder controle. Halfweg de tweede helft kwam Anderson nog eens opzetten, maar zijn schot miste overtuiging om de Torhoutse goalie te verschalken.

Bij het ingaan van het slotkwartier probeerde Ambrose de Fandag nog wat extra glans te geven, maar zijn omhaal ging ruimschoots over. De Kerels kwamen niet meer in de problemen en speelden de wedstrijd op een volwassen manier uit. Een geslaagde generale repetitie in aanloop naar de eerste competitiewedstrijd.

Volgende zaterdag 9 augustus spelen we om 16u onze openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tegen de RSCA Futures op het veld van Deinze. De laatste plekjes voor het uitvak zijn enkel nog beschikbaar via de Supportersclub de Heulse KVK Kerels.

WhatsApp Image 2025 08 02 At 15.22.36

DIGEST

KVK speelde met Ilic (46’ De Vlaeminck) , Dewaele (83’ Fofana), Ndjeungoue, Ruyssen, Anderson, Dejaegere (46’ Liam De Smet), Lambert (75’ Gueye), Lenn De Smet (68’ Sixtus) , Van Landschoot (83’ Boussadia), Hens (75’ Challouk), Ambrose (83’ Himpe)

Goals: 35’ 1-0 Anderson, 42’ 1-1 Coninckx, 50’ 2-1 Ruyssen, 54’ 3-1 Ambrose